Uk Travel Plan      "תיק טיול" מקצועי בהתאמה אישית לאנגליה, סקוטלנד, אירלנד וויילס  
                                           אהד פז 052-874-1165       ohad@uktravelplan.com

מקומות / סקוטלנד / היילנדס

אזור ההיילנדס (Highlands) 

המלצות לינה בהיילנדס בתחתית הדף.

אזור ההיילנדס (Scottish Highlands) נמצא בחלקה הצפוני של סקוטלנד. זהו אחד מאזורי הטבע היפים, הפראיים והגדולים באירופה עם נוף מקסים ועם הרבה פעילויות בחיק הטבע וחיות בר. חלק מהאזור הוכרז כפארק לאומי ונקרא הפארק הלאומי קירנגורם הגדול בסקוטלנד (Cairngorms National Park).

ההיילנדס במציאות זו התגשמות הדמיון כשחושבים על סקוטלנד, אזור יפהפה ומעורר השראה של נופים עתיקים עם היסטוריה מרתקת. טבע מדהים עם פעילויות מגוונות ומרגשות. הרים ועמקים רבים, איים מדהימים וקו חוף ארוך שלאורכו דרך הוויסקי של הסקוטלנד.

העמק הגדול (The Great Glen) הנמצא בין העיר אינברנס (Inverness) לבין העיר פורט וויליאם (Fort William) הוא הגבול בין החלק הדרום מזרחי של ההיילנדס הכולל את הרי הגרמפיאן (Grampian Mountains) והחלק הצפוני של ההיילנדס.

החלק הדרום מזרחי באזור ההיילנדס הרבה יותר מיושב מחלקו הצפוני והפראי. הפארק 
הלאומי קירנגורם נמצא בחלק הדרומי ומציע את כל סוגי הפעילויות המשפחתיות והספורטיביות בחיק הטבע. בחלק זה הרבה ערים, עיירות וכפרים ציוריים עם הרבה מסורת סקוטית, אתרים היסטוריים וטירות. זהו האזור בו נמצאות גם רוב מזקקות הוויסקי.

בחלק הצפוני של ההיילנדס אין הרבה תושבים, הנוף עוצר נשימה, האגמים מחסירים פעימה, ההרים גבוהים ומדהימים, קו החוף פראי ובראשיתי עם מפרצים קטנים ומערות נסתרות, חופים לבנים ומבודדים ולצידם כפרי דייגים שקטים וצבעוניים. הרבה מאוד חצאי איים עם מגדלור בסופם, רוחות חזקות ומפגש עוצמתי בין הים הצפוני והאוקיינוס האטלנטי עם קו החוף הסקוטי הצפוני. הכבישים צרים בעלי נתיב אחד ועם מפרצים למעבר שתי מכוניות כדי שתיסעו לאט ולא "תפספסו את הנוף הקסום".

ההיילנדס, מורכב משיבעה אזורים קטנים יותר:  צפון ההיילנדס,  העיר אינברנס (Inverness), לוך נס ונאירן (Loch Ness & Nairn), הפרק הלאומי קירנגורם (Cairngorms), האי סקאי (Isle of Skye), פורט וויליאם (Fort William) ו Moray & Speyside.

הערים המרכזיות והגדולות בהיילנדס הם אינברנס (Inverness) בירת ההיילנדס התוססת ופורט וויליאם (Fort William).


במהלך הקיץ ובעיקר ביולי - אוגוסט מתקיימים המשחקים המסורתיים של אזור ה Highland הנקראים משחקי ההיילנדס (Highland Games). המפגשים ההמוניים האלו נערכים בהרבה מאוד ערים בסקוטלנד וכוללים מצעד ססגוני בעיר עד לאזור המשחקים שנערך בפארק גדול, תחרויות של להקות המנגנות בחמת חלילים, תחרויות ריקודים סקוטיים מסורתיים  והרבה תחרויות ספורט כגון ריצות, ותחרויות במשקל כבד למיניהם. המטרה לספוג אווירה, היסטוריה ומסורת סקוטית. זו אחת מהאטרקציות החשובות בסקוטלנד.


אתרים מומלצים

באזור ההיילנדס נמצאים הרבה מאוד אתרים מומלצים הנה מקצתם.

עמקים - בהיילנדס עמקים מרהיבים דוגמת גלנקו (Glencoe) עם הרבה מאוד נקודות עצירה מעניינות של נופים על רכסי ההרים, נהרות, אגמים  ומפלים הנמצאים על הכביש הראשי וכן הרבה פינות חמד כאשר פונים מהכביש הראשי לצדדים. גם בחלק הצפוני של ההיילנדס הרבה מאוד עמקים הרים גבוהים, אגמים ונהרות ותחושה של נסיעה בטבע פראי. בהיילנדס קיימות דרכים הרריות (Pass) מדהימות עם נופים לאוקיאנוס האטלנטי.  

פארק קירנגורם - בחלק הדרום מזרחי של ההיילנדס נמצא הפארק הלאומי והגדול קירנגורם (Cairngorms). ברחבי הפארק פעילויות ואתרים לרוב. אגמים עם פעילות ספורט ימי מגוונת ב לוך מורליך (Loch Morlich) ועוד מספר אגמים נחבאים קטנים ומסתוריים. סביב אגמים אלו ניתן לשכור אופני הרים ולדווש בקלות בשבילים המקיפים את האגם וכמובן ללכת רגלית סביב האגמים למטרת פיקניק לשעה או שעתיים. בפארק אתר סקי ורכבל שניתן לעלות בו בכל עונות השנה בכדי לראות את הנוף המרהיב. בפארק גם עדר איילים שניתן לצפות בו באזורי המחייה בפעילויות של האכלה וטיול.

טירות - ברחבי ההיילנדס מספר טירות כגון טירת אורקהרט (Urquhart Castle) הצופה על האגם הגדול לוך נס (Loch Ness) וטירת אליאן דונן (Eilean Donan ) שהיא אחד הסמלים של סקוטלנד הנמצאת במקום מפגש של 3 אגמים והים. בהיילנדס גם מספר מונומנטים, אזכיר אחד בשם Glenfinnan-Monument המשקיף אל אגם Loch Shiel בנוף היילנדי טיפוסי ומדהים.

אגמים - האגמים (Lochs) בהיילנדס אינם רק כינוי לגוף מים מוקף יבשה כגון אגם אלא גם לחלקי מים כגון מפרץ או פיורד. פיורדים ומפרצים רבים נמצאים לאורך החוף הצפוני והמערבי של סקוטלנד במפגש עם האוקיאנוס האטלנטי והים הצפוני. הפיורדים (Lochs) שונים באורכם אבל יש כאלו שנכנסים מרחק של ק"מ רבים ללב היבשה ובעזרת ההרים הגבוהים מסביב יוצרים נוף מקסים.

פעילויות משפחתיות - בהיילנדס פעילויות משפחתיות רבות כגון רפטינג, אופניים, טרקטורונים, פארקי חבלים ופארקי אומגות ביערות ופארקים אתגריים למשפחות.

שייט - באזורי החופים מפעילות מספר חברות פרטיות שייט בסירות מהירות וגם איטיות לצפייה בחיות הבר כגון לווייתנים, דולפינים, כלבי ים עופות ועוד. .

טיולים רגליים - לחובבי ההליכה בהרים קיימים אלפי מסלולי הליכה לכל הרמות ובאורכים שונים. למי שרוצה לטפס על הרים וגם למי שרוצה מסלול למפל או בריכות או סביב אגם. לאתגריים אפשר לטפס על ההר הגבוהה בבריטניה הבן נויס (Ben Bevis).

וויסקי - המשקה הלאומי בסקוטלנד הוא הוויסקי ולאורכה של סקוטלנד עשרות מזקקות קטנות וגדולות בהם נערכים סיורים טעימות ועוד. ליד העיירה Dufftown נמצאת מזקקת גלנפידיך (GlenFiddich) המפורסמת בעולם כאחד הטובים בעולם מסוג סינגל מאלט.

הארי פוטר - לחובבי הארי פוטר בהיילנדס נמצאים שני אתרים שבהם צולמו חלק מסרטי הארי פוטר באזור העיר פורט וויליאם (Fort William).

ערים - הערים הגדולות או החשובות הם: אינברנס (Inverness) בירת ההיילנדס, אבימור (Aviemore) בפתחו של הפארק הלאומי קירנגורם, פורטרי (Portree) באי סקאי, פורט ויליאם (Fort William) במרכזו של העמק הגדול (The Great Glen) ואולפול (Ullapool)  בצפון.

האי סקאיבסקוטלנד איים רבים אבל המפורסם והנגיש ביותר לטיול רגיל הוא האי סקאי (Isle of Skye). סקאי הוא האי הגדול והצפוני ביותר מבין האיים ההיברידיים בצפון מערב סקוטלנד.באי תופעות גיאולוגיות מאוד מרשימות, נופים מדהימים והרבה מאוד חצאי איים (Peninsula) - זרוע יבשה החודרת לתוך הים עם נוף מדהים. האי ידוע בספורט אתגרי ומסלולי טרקים רבים. אפשר לבלות באי מיום אחד וגם יומיים שלושה אם רוצים לטייל כמעט בכל חלקי האי.


כל מקומות הלינה בעיר אבימור (Aviemore)
מקומות לינה מומלצים בעיר אבימור (Aviemore) באזור (Highland)
Hilton Coylumbridge Hotel
Scandinavian Village Ltd
High Range Motel
Macdonald Morlich Hotel
Macdonald Aviemore Hotel
Macdonald Highlands Hotel
Cairngorm Hotel

כל מקומות הלינה בעיר אינברנס (Inverness)
מקומות לינה מומלצים בעיר אינברנס (Pitlochry) באזור (Highland)
Rocpool Reserve hotel & Chez Roux restaurant - רשת מלונות בוטיק
Beaufort Hotel
Best Western Inverness Palace Hotel & Spa
Best Western Plus Lochardil House Hotel
Macdonald Drumossie Hotel
North Kessock Hotel
Kingsmills Hotel, Inverness
Loch Ness Country House Hotel
Old Drynie House – 20 דקות מהעיר. מקסים.
Heathmount Hotel

כל מקומות הלינה בעיר תורסו (Thurso)
מקומות לינה מומלצים בעיירה תורסו (Thurso) באזור (Highland) בחוף הצפוני של סקוטלנד
Holborn Hotel
Northern Sands Hotel
Pentland Hotel

מקומות לינה מומלצים בכפרים Kyesku או Scourie באזור (Highland) בחוף הצפוני של סקוטלנד
רשימת מקומות ב Kylesku:
http://www.maryck.co.uk/
http://www.kyleskuhotel.co.uk/
http://www.kyleskulodges.co.uk/
http://www.ancaladh.com/
http://www.unapoolhouse.co.uk/
רשימת מקומות ב Scourie:
http://www.eddrachilles.com/
http://www.minchview.co.uk/index.htm
https://www.scourieguesthouse.co.uk/
 
מקומות נוספים אפשריים באזור Kylesku או Scourie
http://www.oldschoolklb.co.uk/94.html
http://www.drumbeghotel.co.uk/
http://www.inch-lodge.co.uk/index.html - סוג של אכסניה.
http://greenhillscourie.com/

כל מקומות הלינה בעיר אולפול (Ullapool)
מקומות לינה מומלצים בעיר אולפול (Ullapool) באזור (Highland) בחוף הצפוני של סקוטלנד
The Sheiling
Argyll Hotel

מקומות נוספים באולפול:
http://www.foinavenullapool.co.uk/
http://www.tanglewoodhouse.co.uk/home
http://www.thesheilingullapool.co.uk/index.html
http://www.spindrift.co.uk/index.html
http://www.ullapool-bedandbreakfast.co.uk/index.html
http://www.riverviewullapool.co.uk/
http://www.westlea-ullapool.co.uk/
http://www.bespokehotels.com/caledonianhotel

כל מקומות הלינה באי סקאי (Isle Of Sky) - מקום הלינה המומלץ מבחינת תכנון הטיול הוא ללון באזור הכניסה לאי סקאי בעיירות כגון BroadFord או Kyleakin או Kyle of lochalsh
מקומות לינה מומלצים באזור הכניסה לאי סקאי (Isle Of Sky) באזור (Highland)
Broadford Hotel
Toravaig House Hotel
Tingle Creek Hotel
Duisdale House Hotel
 לא Raasay House!!!

באי סקאי יש הרבה B&B וסוגי לינות נוספים שאינם מופיעים ב booking ובאתרי חיפוש אחרים. הפניה למקומות הלינה היא ישירה דרך את מקומות הלינה באי סקאי וסגירת הזמנה דרך מיילים. כד לחפש מקומות לינה באי סקאי עברו לעמוד נפרד מקומות לינה מומלצים באי סקאי.

כל מקומות הלינה בעיר פורט ויליאם (Fort William)
מקומות לינה מומלצים בעיר פורט ויליאם (Fort William) באזור (Highland)
Clan Macduff Hotel
Cruachan Hotel
Lime Tree An Ealdhain
Nevis Bank Inn
Moorings Hotel
Ben Nevis Hotel & Leisure Club
Torcastle House
Inverlochy Castle Hotel  סוג של מלון/טירה.
3 המקומות הבאים 18 ק"מ דרומית לעיר ומתאימים לתחילת הטיול למחרת למי שממשיך דרומה
Hollytree Hotel and Swimming pool
The Isles of Glencoe Hotel
The Ballachulish Hotel

ליצירת קשר והזמנת שרות תכנון מסלול טיול מקצועי באנגליה, סקוטלנד, אירלנד, ויילס ולונדון היכנסו לכאן.

אדינבורו ->
בית   מקומות   לינה   מידע   תכנון   חוויות מטיילים   גלריה   אודותיי   צור קשר 

  UK Travel Plan - Travel like you never planned before      
 
אודה לכם אם תעשו לייק ב